News

Zapraszamy autorów prac magisterskich i doktorskich obronionych w 2020 roku do startu w konkursach na najlepszą pracę magisterską i na najlepszą pracę doktorską z bioinformatyki obronioną w 2020 roku. Termin zgłaszania prac upływa 15 stycznia 2021. Szczegółowe informacje  o konkursie magisterskim  i konkursie doktorskim są dostępne w zakładce Konkursy na naszej stronie.

Informujemy, że jest już otwarta rejestracja i przyjmowanie abstraktów na Jesienne Warsztaty PTBI (Autumn Workshop PTBI 2020).

Warsztaty odbędą się w formie online w dniach 26-27 listopada.

Więcej o wydarzeniu (tutaj).

Serdecznie zachęcamy do udziału.

Z ogromnym żalem informujemy, że w dniu 8 sierpnia 2020 roku w wieku 35 lat zmarł dr inż. Franciszek Binczyk, nasz kolega, członek Komisji Rewizyjnej PTBI.
 

Franek był adiunktem w Katedrze Inżynierii i Analizy Eksploracyjnej Danych Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Znaliśmy go jako cenionego, wielokrotnie nagradzanego naukowca, pełnego pomysłów i chętnego do pomocy człowieka, zarażającego optymizmem i pasją do nauki.
 

W imieniu całego naszego środowiska naukowego pragniemy złożyć wyrazy współczucia Rodzinie i Przyjaciołom Franka.

Zarząd oraz Komisja Rewizyjna
Polskiego Towarzystwa Bioinformatycznego

 

Już w najbliższy czwartek 25. VI odbędzie się wirtualna konferencja Bioinformatics Fights Viruses. Już najwyższy czas się rejestrować.

Jest to świetna okazja, by zapoznać się z najnowszymi wynikami badań bioinformatycznych poświęconych wirusom (ze szczególnym uwzględnieniem SARS-COV-2), zarówno od strony bioinformatyki strukturalnej, badania rozprzestrzeniania się wirusa, badania jego transkryptomu, czy też podatności na leki. Oprócz reprezentantów wiodących ośrodków badawczych w Polsce, będzie można posłuchać mówców z USA, UK, Chin, Indii i Niemiec. I to wszystko we własnym domu w czasie jednego czwartkowego popołudnia.

Tutaj znajdziecie szczegółowy program, a tutaj dostępna jest rejestracja

English version:

Mark this Thursday, June 25th on ...

Read more

Drodzy Koledzy i Koleżanki, 

Niestety, w związku z przedłużającą się niepewną sytuacją związaną z epidemią COVID-19 musimy podjąć dalsze kroki reorganizujące naszą aktywność w 2020 roku.

W szczególności, coroczne Sympozjum PTBI, które planowaliśmy zorganizować w tym roku w Warszawie, w siedzibie IPI PAN, nie odbędzie się w tej formie. Niestety, na wielu uczelniach wciąż obowiązują zakazy podróży, i nawet jeśli miałyby one być zniesione do września 2020, to byłoby niemożliwe przeprowadzenie normalnej rejestracji i organizacji tak dużej konferencji przy tak niepewnej sytuacji dotyczącej zarówno uczestników, jak całego otoczenia usług (catering/hotele itp).  W związku z tym, ogłaszamy, że XIII Sympozjum ...

Read more